Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Význam tuků ve výživě psů a koček

Význam tuků ve výživě psů a koček
Tuky (lipidy) jsou důležité látky v potravě psů a koček. Hlavní úlohou tuků je zdroj energie, jde o nejlepší a nejúčinnější zdroj. Bez příjmu tuků by tělo našeho mazlíčka nebylo schopné absorbovat vitamíny A, D, E a K nezbytné pro správnou funkci těla. Tukové látky také zlepšiují vzhled pokožky a posilují srst.

Je pravda, že tuky jsou nezbytnou součástí stravy našich domácích mazlíčků?
Tuky musí být v krmivu, působí v těle velmi důležité funkce: jedná se o nejkoncentrovanější zdroj energie, mastných kyselin (nasycené a nenasycené) a zajišťují rozpouštění vitamínů (A, D, E a K). Kromě toho jsou nezbytné pro syntézu steroidních hormonů a dalších látek, které řídí všechny životně důležité funkce těla.

Je přebytečný tuk ve stravě škodlivý?
Pamatujte si, že tuk je nejúčinnější energetickou složku stravy a poskytuje dvakrát více energie než sacharidy a bílkoviny. Nadměrné množství tuku ve stravě psů a koček vede k obezitě a vytváří skutečné ohrožení života a zdraví našich domácích mazlíčků.

Jaké jsou důsledky nedostatek mastných látek?
Jejich nedostatek způsobuje např. tyto problémy: zhoršení hojení ran, šupinatá kůže, matná srst, lámavé chlupy a zvýšená náchylnost k různým infekcím kůže.

Na co bychom měli pamatovat při výživě psů a koček?
Velký přísun tuků vede k nadměrné obezitě, na druhou stranu jejich absence přispívá k celkovému zhoršení zdravotního stavu.

Sponsor rubriky Calibra Light.

2 Comments

  1. Dobrý večer,chtěla bych se optat zda mohu nějak předejít línání našeho kocoura?

  2. Dobrý den,
    línání koček se bohužel předejít nedá. Dají se podávat minerální doplňky se zinkem, který má dobrý vliv na kůži a srst, ale tím se ty chlupy spíš jenom posílí, aby se tolik nelámaly. Ale jinak Vám bude kocour línat pořád.