Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Výživa starších psů

Výživa starších psů
Při dosažení věku 7 let, u větších plemen poněkud dříve, asi při dosažení věku 5 let, dochází ke změnám životního stylu psa. Zpomalí se trávení a látková výměna. To má za následek predispozici k obezitě. Jedná se o změny související s věkem. Proto se doporučuje podávat těmto psům krmiva speciálně uzpůsobená jejich požadavkům.

Se stárnutím se výrazně zvyšuje pravděpodobnost výskytu všech druhů onemocnění.

Starší psi jsou více náchylní ke zdravotním problémům, jako je například obezita, onemocnění ledvin, srdeční onemocnění, artritida, různé druhy rakoviny, onemocnění zažívacího traktu a onemocnění dutiny ústní. S věkem se oslabuje imunitní systém, takže psi jsou více náchylní k různým infekcím. Aby se předešlo zdravotním problémům, potřebují psi správnou a vyváženou stravu přizpůsobenou specifickým potřebám starších psů.
Při dosažení věku 7 let se sníží spotřeba energie a zvýší se množství podkožního tuku. Z tohoto důvodu je nutné, aby krmivo pro starší psi obsahovalo méně energie a tuku. Krmivo musí obsahovat odpovídající poměr a odpovídající množství všech potřebných vitamínů a minerálních látek. Starší psi mají často zácpu, proto musí krmivo obsahovat více vlákniny.

PROBLÉMY S NADVÁHOU
Jak se zpomaluje metabolismus, mají psi sníženou potřebu tuku a kalorií. Vzhledem ke snížení fyzické aktivity, mnoho starších psů přibývá na váze. Obezita je tak častým problémem u starších psů.
Druhý extrém je malá tělesná hmotnosti a nechuť k jídlu. Pokud má pes nechuť k jídlu a má nízkou hmotnost, je nejprve nutné vyloučit jakékoliv onemocnění. Pokud je vše v pořádku, pak je třeba najít vhodné granule. Doporučuje se také přidání mokrého krmiva, protože jídlo je pak chutnější.
Krmiva pro starší psy musí být vyrobena z vysoce stravitelných tuků, bílkovin a sacharidů, Prioritou je udržení řádného fungování imunitního systému. To je možné s přídavkem antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.

————————————————————————————————–
Doporučujeme krmivo calibra, vynikající a zdravé pamlsky calibra joy a granule calibra v akci.

Comments are closed.