Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Ušní infekce u psa

Ušní infekce u psa
Zánět středního ucha nebo infekce jsou u psů běžné. Existuje mnoho různých příčin ušních chorob a diagnostika příčiny je důležitou součástí léčby. Ušní choroby jsou časté u obou pohlaví, u všech plemen i u všech věkových kategorií.

Jaký je rozdíl mezi zánětem a ušní infekcí ?
Zánět ucha vyvolává zánětlivá reakce, která může být způsobena různými faktory, včetně potravinových alergií, bodnutí blechou, atd. Ušní infekce je skutečná infekce ucha a je způsobená buď bakteriemi, kvasinkami nebo parazity. Ušní infekce může vést k zánětu středního ucha. Infekce může také být druhotný efekt po zánětu.

Příčinou zánětu uší jsou často vnější paraziti, nejčastějšími jsou ušní roztoči, kteří naruší rovnováhu mikroflóry v uchu. Proto často dochází k sekundární bakteriální nebo kvasinkové infekci. Proto je nutná léčba primárního problému, kterým je alergické reakce kůže a autoimunitní onemocnění.

K zánětu také přispívá nadměrná sekrece ušního mazu. Hlavně musíte být opatrní majitelé psů se sklopenýma ušima. Sklopené uši bránit ventilaci vzduchu, což způsobuje přehřátí a nadměrnou sekreci ušního mazu, který vyplňuje ucho. Následně se může ucho infikovat.

Příznaky zánětu uší a ušních infekcí:
Pes se škrábe na hlavě nebo uších
Často třese hlavou
Výtok z uší
Zarudnutí ucha,
Strupy kolem ucha, které se mohou rozšířit do oblasti hlavy a krku
Uši jsou citlivé na dotek
Jestliže nemoc postupuje do středního ucha je patrná bolest v čelisti, naklápění hlavy na stranu a chůze v kruhu.

Toto jsou příznaky zánětu ucha, který může být pouze v zevním zvukovodu nebo může jít o infekci středního a vnitřního ucha. Pokud pozorujete tyto příznaky, je třeba včas navštívit veterináře.

Léčba
Léčba zánětu začíná čištěním ucha a zvukovodu. Pokud se jedná o mírný zánět, může ucho pejskovi čistit sám majitel. V případě těžkého zánětu by tak měl učinit veterinární lékař. Čištěním musíme odstranit hnis.
U bakteriálních infekcí je často vidět žlutohnědý, páchnoucí výtok. V takovém případě se často nasazují antibiotika.

Jak se starat o zdravé uši psa?
Důležité je opakovaně, minimálně každý měsíc, kontrolovat uši Vašeho psa. Malé množství ušního mazu v uchu je normální a představuje přirozenou obranu proti škodlivým mikroorganismům.
U psů s dlouhýma visícíma ušima a u těch, kteří měli ušní infekce, se doporučuje uši pravidelně jednou týdně čistit. Doporučuje se použití čistícího roztoku pro čištění uší. Čištění se také doporučuje v případě zvýšené produkce ušního mazu. V případě, že cítíte nepříjemný nebo silný zápach, měl by být pes vyšetřen veterinárním lékařem.

————————————————————————————————–
Hledáte calibra krmivo pro psy – pro štěňata a mladé psy: calibra junior, pro citlivé psy calibra lamb and rice a pro aktivní psy calibra energy 15 kg.

Comments are closed.