Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Torze žaludku

Torze žaludku
Torze (přetočení) žaludku je velmi vážná situace, která ohrožuje život zvířat. Průběh onemocnění je velmi rychlý a často končí smrtí psa. Úmrtnost u psů je 15 až 60%, při včasné léčbě může být snížena na 10 až 33%.

JAKÉ JSOU PŘÍČINY přetočení žaludku u psů?
Příčin žaludeční dilatace a torze je několik:
Plemeno psa a genetická predispozice: U některých plemen (Irský setr, Newfoundland, bernský salašnický pes, německý ovčák, doga, zlatý retrívr, …), se tento syndrom vyskytuje častěji. Jde hlavně o velké psy s hlubokým a úzkým hrudníkem. Samozřejmě k přetočení může dojít také u psů středních a malých plemen. Dvakrát pravděpodobnější je to toto onemocnění u psů starších 7mi let.

Výživa: Přetočení žaludku se vyskytuje u psů, kteří jsou krmeni jednou denně. Pokud hltají krmivo, tak spolykají spoustu vzduchu.

JAK poznat přetočení žaludku u psů?
Můžete pozorovat tyto příznaky:
pes je neklidný a vystrašený
snaha o říhání
slinění a slintání
rychlé obtížné dýchání
slabý puls, zvíře v šoku.

LÉČBA přetočení žaludku u psů
Torze žaludku je akutní stav, který ohrožuje život psa a obvykle postihuje psy velkých plemen s hlubokým, úzkým hrudníkem starší než 2 roky. Bez rychlé a adekvátní pomoci jsou následky fatální. Nemoc postupuje velmi rychle a zásadní je včasná detekce. Je potřeba co nejrychleji odstranit nahromaděné plyny ze žaludku. To se provádí pomocí sondy. Poté se provádí chirurgický zákrok určený k obnovení pozice žaludku.

JAK ZABRÁNIT přetočení žaludku u psů?
Zejména velká plemena psů jsou náchylná ke vzniku této nemoci. Psi by neměly by krmeni pouze jednou za den, ale častěji v malých dávkách. Pes by měl jíst sám v klidném prostředí. Vodu by měl mít vždy k dispozici. Vyhněte se náročným aktivitám se psem jednu hodinu před a dvě hodiny po krmení.

————————————————————————————————
Hledáte kvalitní krmivo za dobrou cenu, doporučujeme krmivo calibra premium – pro mladé psy calibra premium junior large. pro dospělé psy calibra premium adult a pro starší psy calibra premium senior & light.

Comments are closed.