Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Tasemnice u psů

Vyzkoušejte krmivo ontario.
—————————————————————-
Tasemnice u psů
Tasemnice (Měchožil zhoubný – Echinococcus granulosus) je velmi malý parazit, měří jen 2-6 mm. Tito parazité se vyskytují u ovcí a jiného skotu. Další hostitelé jsou psi a další šelmy. Nacházejí se ve střevech psa. Obvykle, pokud je pes napaden jedním parazitem, tak nepociťuje žádný problém. Problémy se vyskytují, když je pes napaden několika parazity.
Pes se může nakazit, pokud sní syrové droby, jako játra, plíce, atd. nebo kdekoliv venku, kde nemocná zvířata vyloučila vajíčka, které jsou velmi odolná a mohou přežít i několik let. Vejce nemůžete vidět pouhým okem. Když se pes nakazí vajíčky, pak se v jeho tenkém střevě po šesti týdnech začne vyvíjet zralá tasemnice. Vejce vylučované s psími výkaly mohou infikovat vnější prostředí. V těle hostitele v místě, kde se vejce zastaví, se rozvíjí v cystu, která pomalu roste a může v průběhu let vyrůst až do velikosti hlavy dítěte. Cysta může prasknout a způsobit tělu další šok.
U psů, většina cyst není detekována, protože jsou malé a nezpůsobí problémy. Pouze ty, které způsobují problémy, odstraňuje veterinární lékař.

Jak infekci zabránit:
– je třeba zajistit správnou výživu psa
– každé tři měsíce podávat preventivní tablety proti parazitům
– dbát o osobní hygienu, důkladně si umýt ruce po každém kontaktu se psem
– dbát o hygienu psa
————————————————————————————————–
Veterinární diety hills c d a hills i d.

Comments are closed.