Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Superprémiové krmivo pro psy

Pro zajištění dlouhého a zdravého života  vašeho psa, je nutné mu zajistit kompletní a vyváženou stravu. Superprémiová krmiva (Krmivo Eukanuba, Calibra, Trainer) splňují nutriční požadavky v potřebné míře. Musí být bez umělých barviv, umělých aromat a chemických konzervantů. Většinou jsou konzervovaná vitamínem E nebo extraktem z rozmarýnu. Je připravováno při nízkých teplotách, tím zachová více živin v potravinách. Mělo by být bez kukuřice, pšenice, sóji a jiných složek, které jsou běžně používány jako levné náhražky. Tyto složky mohou také způsobit alergické reakce u některých psů.

Krmivo musí být chutné. Potraviny musí být dostatečně koncentrované, aby váš pes dostal potřebné živiny. Super prémiové krmivo bývá více výživné. Vstřebávání je možné pouze v případě, že živiny jsou ve stravitelné formě.

Strava musí být bez toxinů, škodlivých bakterií a parazitů.

Zachování nejvyšších standardů kvality a výživy u superprémiových krmiv je dosaženo realizací několika kroků, počínaje laboratorní analýzou. Laboratorní rozbor zajišťuje, že živiny jsou přítomny ve správném poměru. Jakmile je receptura připravena, je nutné ověřit chutnost a stravitelnost. Rostoucí štěňata potřebují dvakrát až třikrát tolik energie než dospělí. V krmivu se přísně kontroluje obsah vápníku a fosforu, tak aby odpovídal životní fázi psa, pro kterou je krmivo učeno.

Comments are closed.