Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Sterilizace / Kastrace u psů a koček

Sterilizace / Kastrace u psů a koček
Operace:
Operace se provádí v celkové anestezii. Při sterilizace se provede řez několik centimetrů a odstranění se pouze vaječníky. V potřeby může veterinární lékař odstranit dělohu v důsledku nádory nebo cysty. Při kastraci se odstraní varlata z šourku. Rány hojí během 8 – 10 dnů.

Proč provádět sterilizaci / kastrace u psů a koček
Sterilizace se doporučuje především k zabránění nechtěné březosti. Po sterilizaci samice nemívají žádné problémy se záněty dělohy. Slouží také jako prevenci nádorů mléčné žlázy.
Kastrace samců snižuje riziko rakoviny varlat a prostaty. Psi po kastraci jsou také méně agresivní k ostatním psům.

Kdy provádět sterilizaci / kastrace u psů a koček
Doporučený věk 6 měsíců u fen a psů. U koček věk není limitován. V některých zemích lze sterilizovat a kastrovat zvířata i ve věku 8 týdnů.

Rizika:
Po sterilizaci nebo kastraci zvířete mohou zvířata přibírat na váze, pokud byly dříve náchylné k obezitě nebo nemají dostatečnou fyzickou aktivitu. V těchto případech podávejte nízkokalorickou dietu nebo menší množství jídla. Důležitý je také dostatek pohybu. U některých plemen psů s delší srstí se může objevit výraznější růst podsady. U psů se může také objevit inkontinence (nekontrolovaný únik moči po kapkách).
————————————————————————————————–
Vhodné granule Acana – pro štěňata: acana puppy large breed, pro dospělé psy acana adult dog a pro starší psy acana senior.

Comments are closed.