Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Pes jí trus

Pes jí trus
Pokud váš pes jí trus, měli byste ho vzít k veterináři. Důvodem může být nedostatek pankreatických enzymů v kombinaci s nedostatečnou bakteriální flórou v trávicím traktu.

Pes může také jíst výkaly z nudy. Může to také být vrozený rys osobnosti psa, částečně to vyplývá z povahy dravce a částečně z návyků předaných, protože fena jí trus, aby jeho vůně nelákala jiné dravce.

Chcete-li vašeho psa odnaučit jíst výkaly, musí být jeho strava dobře složená a musí obsahovat požadované střevní bakteriální kmeny (Eukanuba Intestinal). Pes by měl být chodit na vodítku a s náhubkem. Když se snažím jíst trus, tak musí být pokárán. Přístup k trusu musí být omezen. Můžeme to udělat nejen vedením psa na vodítku s náhubkem, ale především úklidem po naších psích mazlíčcích.

2 Comments

  1. dobrý den máme fenku z ulice a ji nám trus.už nevím co bych ji dala vitamíny jsou dávány ale nepomáháto jak dál ji to odnaučit.dělá to jenom pokud sme pryč.

  2. Dobrý den,
    ve většině případů je to jen zlozvyk a je potřeba to pejska odnaučit. Existuje přípravek Forbid, který by Vám s tím mohl pomoci, pokud teda fenka požírá vlastní bobky. Tento přípravek výkaly ještě více znechutní a pejsek je pak už radši jíst nebude.