Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Nachlazení psa

Nachlazení psa
Kýchání, rýma, bolest hlavy a horečky nás trápí při nachlazení. Nachlazení může postihnout také našeho pejska. Psi se mohou nachladit při velkých a náhlých změnách teplot, při dlouhém pobytu na studených plochách nebo při pití velmi studené vody. Častěji se nachladí štěňátka, protože nemají plně vyvinutý dýchací a imunitní systém.

Jaké jsou příznaky nachlazení?
výtok z očí a nosu

kýchání
kašel
snížená chuť k jídlu
deprese
potíže s dýcháním

Pokud jsou příznaky mírné a vyskytují se u dospělého psa v dobrém zdravotním stavu, můžete ho nechat odpočívat doma, ale musíte se ujistit, že bude v teple a bude mít klid na odpočinek. Pro rychlejší vyléčení je rovněž třeba pohyb na čerstvém vzduchu. Vhodné jsou pouze krátké procházky. V závažných případech, zejména pokud se jedná o štěně nebo staršího pejska, je vhodné navštívit veterináře. Imunitní systém štěněte nebo staršího pejska je obvykle slabší než u dospělých zdravých domácích zvířat. Pokud má pes horečku, kašel, dušnost nebo odmítnutá krmivo a vodu, může jít o infekční zápal plic. V tomto případě je nutné, aby psa prohlédl veterinární lékař a provedl kompletní vyšetření psa. To zahrnuje odběr krve, RTG hrudníku. V případě bakteriální infekce dostane pes antibiotika.

Jaká je prevence nachlazení u psů?
Pro správné fungování imunitního systému je velmi důležitá vyvážená strava. V některých případech se doporučuje přidávat vitamíny, zejména u psů s vyšším zatížením a při náhlých teplotních rozdílech, ale vždy pouze po konzultaci s veterinářem!

Psí chřipka
Psí chřipka je vysoce nakažlivé onemocnění, proto se doporučuje rutinní očkování proti chřipce. Virus je přenášen pomocí všech tělesných tekutin, přímým kontaktem s infikovanými psy i vzduchem. Virus se může také přenášet na jiná zvířata. Obecné příznaky jsou deprese, dehydratace a horečka. Pokročilá forma viru obvykle postihuje dýchací cesty (kýchání, hnisavý výtok z nosu), trávicí trakt (zvracení, průjem), oči (hnisavý výtok), nervový systém (ochrnutí jednotlivých svalů, svalové křeče). Nachlazení není vždy neškodné, jak se zdá. Buďte si vědomi příznaků a nebojte se využít veterinární péče.

—————————————————————————-
Hledáte vhodné krmivo pro psy ? Vyzkoušejte granule calibra, například pro dospělé psy všech plemen s tendencí k problémům pohybového aparátu doporučujeme krmivo Calibra mobility.

Comments are closed.