Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Minerální látky ve výživě psů a koček

Minerální látky ve výživě psů a koček

Minerály jsou nezbytné pro správné růst a zdraví psů a koček.
Proč je poskytování informací o potravinách minerálů je tak důležitý pro naše čtyřnohé poplatky?
Při krmení psů a koček velmi důležitý optimální přísun minerálních látek, které v regulují většinu metabolických procesů. U mladých rostoucích psů a koček množství minerálních látek určuje kvalitu jejich budoucího života. U velkých plemen je třeba dodržovat správné množství minerálů v potravě – příliš malé nebo příliš velké množství může vést k abnormálnímu vývoji kosterního systému. Nejdůležitější roli hraje vápník, fosfor, mangan, měď a železo. Správný poměr je znakem kvality krmiv používaných pro krmení psů a koček (lze doporučit calibra krmivo).

Jaké funkce plní minerály?
Minerály jsou základní stavební kameny kostí, zubů, kůže a srsti (vápník, fosfor, hořčík, síra, fluor). Mají zásadní význam pro fungování organismu.

Který z těchto prvků hraje zvláštní roli?
Vápník je důležitým prvkem pro řádné fungování kosterního systému, svalového a nervového systému. Kromě toho je nezbytnou součástí pro správnou funkci srdce, protože určuje sílu a frekvenci kontrakcí srdce. Vápník je také jeden z faktorů srážení krve, je zodpovědný za tvorbu hemoglobinu. Ale nejdůležitější funkcí vápníku je vytvořit trvalý a pevný základ pro správnou stavbu kostí. Fosfor, kromě vápníku, je základní stavební kámen kostí.

Jak zachovat odpovídající rovnováhu minerálních látek ve výživě psů a koček?
Výrobce krmiv je povinen zajistit optimální množství vápníku a dalších minerálů. Doporučujeme osvědčená krmiva např. Calibra.

Comments are closed.