Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Krmivo pro psy dle věku

Výživa psů

Jak krmiv štěně?
V závislosti na věku mají psi různé nutriční potřeby. Je třeba také rozlišovat štěňata malých plemen (např. bígl, kokršpaněl, West Highland White Terrier) a velkých plemen (labrador, německý ovčák, boxer). Krmivo pro velké plemeno štěňat by mělo obsahovat menší množství bílkovin a vápníku. Složen stravy pro stěně a dospělého psa je odlišné, dospělý pes má dostat například 20% bílkovin, malé plemeno štěněte 27% a velké plemeno štěněte přibližně 25%.

Co by mělo obsahovat správné krmivo pro štěně?
Ve srovnání s krmivem, které používáme u dospělých psů, by krmivo pro štěně mělo být energeticky bohatší. Mělo by obsahovat větší množství bílkovin a vápníku. Na odpovídající úrovni by měla být hladina tuků a vlákniny.

Co dělat, když štěně trpí potravinovou intolerancí?
Potravinová intolerance u štěňat je obyčejně spojená s nesnášenlivostí laktózy obsažené v mléce. Stává se, že psi špatně snáší lepek. Hlavním příznakem je průjem. Potravinová alergie se může vyvinout i po určité době i u dospělých psů. Běžné je pak svědění, ale i různé kožní problémy. Pokud zvíře trpí nesnášenlivostí či potravinovou alergií, budeme muset změnit jeho jídelníček. Vhodné krmivo pro psy doporučí veterinární lékař, aby se zabránilo nepříjemným příznakům alergie.

Kdy podávat krmivo pro dospělé psy?
Pes by měl dostat více jídla v dopoledních hodinách a menší porci ve večerních hodinách.

Jak krmit starší psy?
Krmení starších psů ovlivňují choroby, které se v tomto období života objevují. U starších psů je pozorováno zvýšené riziko vzniku chronického selhání ledvin. Z tohoto důvodu má mít vhodné krmivo pro psy obvykle nižší obsah bílkovin a fosforu. Vhodné jsou přípravky, které chrání chrupavku.

Co by neměli psi jíst?
Mezi škodlivé potraviny pro psy patří: čokoláda, hroznové víno, syrové brambory, syrové žloutek, sladkosti, koření, česnek a cibule. Krmivo by být správně vyvážené. Bohužel mnoho problémů je díky nadváze a obezitě u zvířat.

Hledáte také vyvážené granule pro kočky?

Comments are closed.