Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Krmivo pro psa s alergií

Zdravá strava pro psa s alergií
Nikdy nevíte, zda váš mazlíček onemocní alergií na potraviny. Postihuje psy i kočky v jakémkoliv věku, jakékoliv rasy. I ty nejlepší potraviny mohou někdy způsobit alergii. Kožní problémy mohou být první příznaky alergie.

Je pravda, že potravinová alergie se může vyvinout i po požití určité potraviny?
Potravinová alergie je výsledkem imunitní odpovědi na molekuly (antigeny), které se vyskytují v potravinách. Často se jedná o nízkomolekulární látky, jako jsou potravinářské přídavné látky, ale také bílkoviny. Může se skutečně stát, že dosud tolerované látky nakonec védou k mobilizaci imunitních mechanismů, které vedou k alergiím. Je těžké zodpovědět, proč se to děje. Oslabení ochranných mechanismů na úrovni trávicího traktu může vést k poškození sliznice, což vede například k virové infekci nebo bakteriální infekci, které usnadňují průnik potravinových alergenů.

Jaké příznaky se mohou objevit?
U zvířat, se potravinová alergie obvykle projevuje svěděním. Svědění se vyskytuje po celý rok bez změny ročních období. Kromě příznaků kožních onemocnění může přijít, z gastrointestinálního traktu, zvracení, průjem nebo časté vykonání stolice.

Co tedy musí majitel udělat?
V první řadě jít k veterináři, který určí, zda se jedná o potravinové intolerance a potravinové alergie.

Jak krmit psy s alergiemi?
Měla by být zavedena eliminační dieta. Měla by obsahovat pečlivě vybraný zdroj bílkovin – nejlépe takový, jaký pes nejedl předtím. Tím se sníží riziko potravinové alergie. Váš veterinární lékař může nabídnout speciální dietu. Pes tak obdrží správné množství bílkovin, tuků a sacharidů. Diety tohoto typu mají dostatečné množství vitaminů a minerálních látek (např. Eukanuba Dermatosis). Jejich další výhodou je jednoduchost podání. Alternativou je použít domácí eliminační dietu, ale ta vyžaduje od majitele značné množství času a sebekázně. Když zvíře bude reagovat pozitivně na novou dietu, pak by měly odeznít dříve pozorované symptomy.

Je pravda, že pes se známou alergií na potraviny nesmí dostat žádné další dobroty ze stolu?
Ano, je to pravda. Je-li váš pes alergický na potraviny, nemůže přijímat žádné jiné potraviny než hypoalergenní krmivo. Všichni členové domácnosti by měli dodržovat tuto zásadu. Samozřejmě, že to vyžaduje určité odhodlání. Pokud chcete být efektivní, dodržujte předepsanou dietu.

Comments are closed.