Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Krmivo pro koťata

Krmení koťat

V případě koťat je velmi důležité, aby strava byla vhodná pro jejich specifické potřeby. Aby zahrnovala všechny potřebné vitamíny a minerály, velké množství bílkovin a tuků, jakož i zvýšené množství vápníku. Energetické potřeby aktivních koťat jsou vysoké, takže jídlo musí obsahovat dostatečné množství kalorií.

Fáze růstu koťat obvykle končí po 12 měsících věku.

Základní zásady pro krmení koťat

Do 4 týdnů věku by neměla jíst nic jiného než mléko, které je neobyčejně bohaté na bílkoviny. Mateřské mléko obsahuje také protilátky, které potřebují koťata pro imunitu. Nedoporučuje se pro odebrání koťat od matky dříve než jsou 12 týdnů staré.

Je důležité, aby kotě mělo pestrou stravu. Snažíme se ji diverzifikovat z hlediska typu potravin, aby nebylo zvyklé jen na jeden druh potravin.

Po dokončení 2-3 měsíce by měla být pevná strava základem potravy. U krmiv dostupných na trhu, je nutné upozornit na obsah masa v krmivu (kvalitní jsou například krmiva Royal Canin). Ten musí být vysoký, protože živočišné bílkoviny jsou základní potravinou našich malých šelem.

Denní množství potravin závisí na aktivitě našeho kotěte. Koťata méně aktivní a s nižším metabolismem by měly dostat o něco menší dávky jídla. Na obalu krmiva je často popsáno dávkování vhodné pro daný věk a hmotnost. To nám pomůže upravit denní dávku potravin pro potřeby naší kočky.

Pokud vaše kočka nemá tendenci k přibírání na váze, můžeme nechat stálý přístup k misce se suchým krmivem. Nicméně, pokud bychom pozorovali tendenci k nadměrnému růstu tukové tkáně, je dobré rozdělit denní dávku do několika částí a podávat ji několikrát během dne.

Po ukončení období růstu (cca 1 rok), je nutné přejít na krmivo pro dospělé kočky. Pokud vaše kočka byla vykastrovaná nebo sterilizované před dosažením věku 1 roku, pak je vhodné volit nějakou veterinární dietu.

Comments are closed.