Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Červi a škrkavky u psů

Červi a škrkavky u psů
Červi a škrkavky jsou jedním z nejčastějších vnitřních parazitů, které musí být odstraněny z těla zvířete. Červi jsou dlouzí 5-12 cm, podobně jako „špagety“. Dospělí červi vylučují vejce, která přecházejí z trusu zvířat do životního prostředí (zeleň, parky, dvory, zahrady, louže …). U mladých zvířat, která požijí vejce se ve střevech začnou rozvíjet dospělé červy.

Co mohou červi a škrkavky způsobit?
Červi dráždí střevní sliznici, způsobují vředy, které mohou vést k lehkému krvácení. To je také vidět v trusu nemocných zvířat (může také být viděn červ ve stolici). Objeví se také zvracení nebo průjem. Zvíře je obvykle apatické, má oteklé břicho, má oslabený imunitní systém.

Odčervení psa
Odčervení musí být prováděno u všech psů bez ohledu na věk. Zvíře je také nutné odčervit před každým očkováním (tři dny před očkováním).
Na trhu existuje několik produktů pro psi a kočky. Nejčastěji se podávají tablety podle hmotnosti zvířete. Pro co nejefektivnější léčbu se obraťte na svého veterinárního lékaře.

Prevence škrkavek u psů
Prevence je nejúčinnější metodou. Nejčastěji se podávají tablety od veterináře (nebo zakoupené na klinikách pro malá zvířata). Dávkuje se v závislosti na hmotnosti zvířat (přečtěte si pozorně návod nebo se zeptejte svého veterináře jak správně dávkovat). Tablety je vhodné podávat jednou za 3 měsíce.
————————————————————————————————–
Vynikající kloubní výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

Comments are closed.