Krmivo pro psy

vyberte krmivo pro psy a kočky

Krmivo pro starší psy

Vyzkoušejte špičkové hills krmivo.
—————————————————————-
Krmivo pro starší psy
Psi různého věku mají různé výživové potřeby. Měli byste vědět, že když pes zestárne, musíte změnit způsob krmení. Udržování zdravé hmotnosti a dobře vyvážená strava mu umožní užívat si života dlouhou dobu.

Jak krmit psa po sedmém roce?
Dieta pro psy, kteří dovršili 7 rok věku, by měla být upravena podle změn v těle psa. U velkých a obřích plemen je pět let věku. Spotřeba energie starších psů je menší, zpomalí se metabolismus, což často vede ke snížení aktivity zvířete. Potraviny by proto měly mít nižší kalorický obsah (např. krmivo Calibra Senior). U některých psů oslabuje chuť k jídlu (tzv. senilní anorexie), která je spojena se zhoršením smyslů chuti a čichu. Starší psi jsou náchylní k ztrátě bílkovin z těla. Jídlo by mělo obsahovat stravitelné bílkoviny vysoké kvality. Starší psy jsou citlivější na poruchy zažívacího traktu. Na druhé straně je také třeba myslet na vitamíny a minerály. Ujistěte se, že domácí strava je správně vyvážená nebo využijte speciální krmivo připravené pro seniory, které je založeno na znalosti potřeb této věkové skupiny.

Můžeme změnit množství a frekvence krmení?
Denní dávka má být rozdělena do několika částí (3-4). Krmivo by mělo mít pokojovou teplotu. V pokročilém věku se může krmivo změkčit namočením do teplé vody půl hodiny před podáváním. Vyvarujte se náhlých změn v krmivu, protože to může vést k zažívacím poruchám. Zvíře musí mít stálý přístup k čisté vodě.

Jaké jsou nejčastější zdravotní problémy u psů ve stáří?
Neduhy stáří do značné míry závisí na plemeni psa, jeho životním stylu a stavu. Často se setkáváme s problémy s trávením, zácpou, selháním jater. Objevují se častěji problémy v ústní dutině. Majitelé si často stěžují na zvýšené vylučování a zápach z úst domácího mazlíčka.. Zvláště u velkých plemen jsou pozorovány degenerativní změny (kulhání, ztuhlost končetin) a neurologické problémy. Zhoršuje se stav srsti. Když diagnostikováno onemocnění ledvin, jater, srdce nebo cukrovka, pak by se měla nasadit veterinární dieta.

Je pravda, že i starší psi mohou onemocnět alergií na potraviny?
Ano, je to pravda, protože je to nemoc vyskytující se bez ohledu na věk. U starších psů jsou potravinové intolerance často důsledkem stresových faktorů. Tento problém konzultujte s veterinárním lékařem.

Pokud starší pes onemocní alergií na potraviny, jak ho mám krmit?
Potravinová alergie je reakce imunitního systému na určitou složku v potravě a je výsledkem dlouhodobého podávání krmiva pro psy s obsahem alergenu. Často způsobují alergie konzervační látky, škrob, lepek, rostlinné oleje, sojové boby, ale i živočišné bílkoviny. Nejčastějším příznakem, který způsobí, že majitel jde k veterináři, jsou kožní problémy. V tomto případě musíte podávat speciální dietu (např. diety eukanuba). Obvykle to jsou hypoalergenní potraviny, kde je omezen nebo vyloučen obsah alergenních složek. V jeho složení mimo jiné omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které snižují zánět a snižují svědění. Hypoalergenní krmivo se vyznačuje omezenými zdroji bílkovin. Rovněž pomáhá například lutein a beta-karoten.

Comments are closed.